O que é bom
O que é bom vem de Deus. A Bíblia celebra a bondade divina e nos convida a discernir, praticar e desfrutar tudo o que é bom — porque toda boa dádiva vem do Pai das luzes.
Тада погледа Бог све што је створио, и гле, добро беше веома. И би вече и би јутро, дан шести.
Добар је и праведан Господ;
тога ради показује грешницима пут.
А мени је добро бити близу Бога.
На Господа полажем надање своје,
и казиваћу сва чудеса Твоја.
Лепо је хвалити Господа,
и певати имену Твом, Вишњи,
Јављати јутром милост Твоју,
и истину Твоју ноћу,
Уз десет жица и уз псалтир,
и уз јасне гусле!
Јер је добар Господ;
милост је Његова увек,
и истина Његова од колена на колено.
Како је лепо и красно
кад сва браћа живе заједно!
Јер вам добру науку дајем,
не остављајте закон мој.
Радује се човек одговором уста својих,
и реч у време како је добра!
Сине мој, једи мед, јер је добар,
и саће, јер је слатко грлу твом.
Тако ће бити познање мудрости души твојој, кад је нађеш;
и биће плата, и надање твоје неће се затрти.
Добра је мудрост с имањем,
и корисна је онима који виде сунце.
Добар је Господ онима који га чекају,
души, која га тражи.
Добро је мирно чекати спасење Господње.
Показао ти је, човече, шта је добро;
и шта Господ иште од тебе
осим да чиниш што је право
и да љубиш милост
и да ходиш смерно с Богом својим?
Тако је, дакле, закон свет и заповест света и праведна и добра.
И не владајте се према овоме веку, него се промените обновљењем ума свог, да бисте могли кушати које је добра и угодна и савршена воља Божија.
Гледајте, дакле, да се не хули на ваше добро.
Молим, дакле, пре свега да се чине искања, молитве, мољења, захваљивања за све људе, за цареве, и за све који су у власти, да тихи и мирни живот поживимо у свакој побожности и поштењу. Јер је ово добро и пријатно пред Спаситељем нашим Богом,
Јер је свако створење Божије добро и ништа није на одмет кад се прима са захвалношћу. Јер се освећује речју Божијом и молитвом.
Сваки добри дар и сваки поклон савршени одозго је, долази од Оца светлости, у ког нема промењивања ни мењања видела и мрака;
Добра је со; али ако со буде неслана, чим ће се осолити? Имајте со у себи, и мир имајте међу собом.